Fizjoterapia koni

Wszystko co związane z fizjoterapią koni - kontuzje, sposoby ich rehabilitacji, ciekawe przypadki, porady, urządzenia przydatne w leczeniu, końska anatomia i wiele, wiele więcej.

Wpisy

 • środa, 08 października 2014
  • Szkoła Fizjoterapii Koni - bo marzenia się spełniają :)

   15 stycznia rusza moja długo wyczekiwana Szkoła Fizjoterapii Koni - na mojej oficjalnej stronie www.szkolafizjoterapiikoni.pl znajdziecie o niej oficjalne informacje... ale dziś chcę się z Wami podzielić bardziej prywatną stroną jej istnienia :)

   Kiedy 9 lat temu wyjeżdżałam do Norwegii, nie sądziłam, że odnajdę tam swoje szczęście. Moje plany były z początku nieco inne, chciałam zarobić tam pieniądze aby w Polsce wybudować stajnię i zająć się agroturystyką. Na szczęście tak się nie stało i mój życiowy plan poszedł w nieco odmienną stronę.

   Już jako dziecko kochałam zwierzęta, znosiłam do domu zranione ptaki, marzyła mi się praca lekarza weterynarii. I tu też na szczęście mój plan się nie zrealizował. Dziś wiem, że nic nie dzieje się w życiu przypadkiem :)

   Z masażem koni spotkałam się po raz pierwszy w stajni sportowej pod Oslo, jej właścicielka była w kadrze narodowej skoczków, zatem dbała o konie w sposób szczególny, jej konie miały swojego masażystę :) To było dokładnie 9 lat temu ... Masażysta - Amerykanin przebywający w Norwegii od razu mnie zaintrygował. Nie zadałam popularnego - głupiego pytania: "to konie się masuje?" tylko chciałam jak najwięcej dowiedzieć się o pracy masażysty. Od tamtej chwili praca z końmi w ramach weterynarii alternatywnej (bo mocna fizjoterapia jest w moim mniemaniu taką właśnie formą leczenia) stała się moim życiowym celem. Kiedy podjęłam decyzję o powrocie do kraju, zaczęłam się rozglądać za odpowiednią szkołą, gdzie mogłam kształcić się w tym kierunku. W Norwegii takowej - odpowiadającej mi - nie było, znalazłam ją dopiero w Szwecji, 500 km od mojego miejsca zamieszkania. Kilka tygodni później rozpoczęłam tam naukę w języku szwedzkim rzecz jasna z odrobiną angielskiego i łaciny :) Dla leniwych tylko wspomnę, że nauka wszystkich elementów szkieletu i mięśni była dla mnie w 4 językach....szwedzkim, angielskim, łacińskim oraz polskim - w mojej szkole odpadną Wam pierwsze dwa :)

   Założyciel "Szkoły Fizjoterapii Koni" w Szwecji - Ulf Ericsson był pierwszym Szwedem, który zaczął "oficjalnie" masować konie. Przeniósł masaż ludzki na konie i uważam że była to najbardziej genialna rzecz jaką w życiu zrobił! Dzięki temu setki koni na całym świecie mogą teraz korzystać z głębokich, mocnych masaży, które przede wszystkim leczą!

   Szkoła Fizjoterapii Koni stawia nacisk przede wszystkim na naukę masażu. Uważam, że dobrze wykonany masaż powinien być podstawą rehabilitacji - oczywiście wtedy, kiedy można go wykonać. Techniki, których Was nauczę są unikatowe. Masaż zwany "Happy Horse Massage" to połączenie masażu głębokiego z masażem w poprzek włókien. Masaż ten wykorzystuje w sposób maksymalny właściwości regeneracyjne mięśnia i pobudza go do samoleczenia, bez użycia środków farmakologicznych. 

   Skąd pomysł na założenie szkoły? Nosiłam się z tym zamiarem od dawna, ale czekałam na odpowiedni moment. Właśnie takowy nadszedł.... Fizjoterapia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Końscy masażyści rosną jak "grzyby po deszczu", niestety większość z nich nie posiada odpowiednich umiejętności, aby pracować w zawodzie. Potencjalny "Kowalski" nie potrafi rozróżnić masażu lekkiego od leczniczego, stąd niestety słaba opinia masażu w środowisku. Prawda jest taka, że zarówno masaż masażowi nie równy, jak i masażysta masażyście. Dlatego postanowiłam dać szansę kształcenia się wszystkim tym, którzy chcą zajmować się fizjoterapią profesjonalnie.

   Szkoła Fizjoterapii Koni

   W ramach Szkoły Fizjoterapii Koni słuchacze mają do dyspozycji prawie 700 godzin teorii i praktyki na przestrzeni 10 miesięcy. Czas i godziny poświęcone na naukę są niezbędne. Techniki są szczegółowe i wykonane źle mogą wyrządzić koniowi krzywdę, a budowa anatomiczna - mięśnie i kości to ogrom materiału do nauki. Dlatego właśnie szkolenie w tym zakresie trwa prawie rok czasu. Chcę mieć pewność, że każdy ze słuchaczy opanuje cały materiał zarówno teoretyczny i praktyczny do perfekcji. Profesjonalizm i dokładność to niezbędne cechy dobrego fizjoterapeuty koni.

   Wszyscy wykładowcy w Szkole Fizjoterapii Koni to wybitni specjaliści - każdy w swojej dziedzinie, a także wspaniali ludzie, w większości moi przyjaciele. Praca w tym zawodzie daję ogromną satysfakcję, ale także pozwala poznać wielu niezwykłych ludzi.

   Dlaczego warto szkolić się u nas? Po pierwsze: Masaż "Happy Horse Massage" to gwarancja sukcesu! W 95% przypadków efekty są widoczne już po 1 zabiegu! Poprawa to kwestia od 30 - do nawet 70%! W większości przypadków problemy znikają już po 2 masażach. Masaż ten przede wszystkim LECZY !!!! Relaksację konia pozostawiam w gestii właściciela :)

   Kończąc nasz kurs słuchacze są w pełni przygotowani do pracy w ramach własnej działalności gospodarczej, mogą także podjąć zatrudnienie w ramach zawodu zoofizjoterapeuty, pytanie tylko czy warto? Szkoląc się u nas będziecie profesjonalistami, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Pracując dla siebie macie nieograniczone możliwości. Sami narzucacie sobie czas i ilość pracy, a tym samym wysokość zarobków :) Praca idealna?

   Dla mnie tak :) Ta praca to spełnienie moich marzeń, to moja pasja. Dzięki niej jestem naprawdę szczęśliwa, bo wiem, że w życiu nie przepracuję już ani jednego dnia! Fizjoterapia koni to dla mnie misja... Poprawa zdrowia pacjenta jest najlepszą nagrodą! Kiedy widzę, jak cierpiący od kilku lat zwierzak w końcu czuje się dobrze, to wiem, że moja praca jest moim powołaniem i sensem życia. Mojej pracy oprócz chwil wzruszenia towarzyszą także ogromne emocje. Każdy start w zawodach moich podopiecznych to chwile napięcia ale i radości, kiedy wiem, że każdy złoty medal to także moja zasługa. Do każdego sukcesu dokładam swoją "małą cegiełkę". Najwięcej emocji jest rzecz jasna na wyścigach... kiedy inni obstawiają gonitwę, bo "widzą na oko", że dany koń jest dobry, a ja obstawiam, bo jestem pewna, że wygra :)

   masaż konia

   Ty także możesz odmienić swoje życie, nie tylko zawodowe. Nauka w Szkole Fizjoterapii Koni daje Ci wyjątkową szansę, aby stać się niezależnym finansowo, by połączyć pasję z pracą i być w pełni zadowolonym ze swojego życia! Dołącz do grona najlepszych w tym kraju już dziś :)


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   happyhorsemassage
   Czas publikacji:
   środa, 08 października 2014 12:56