Fizjoterapia koni

Wszystko co związane z fizjoterapią koni - kontuzje, sposoby ich rehabilitacji, ciekawe przypadki, porady, urządzenia przydatne w leczeniu, końska anatomia i wiele, wiele więcej.

Wpis

wtorek, 21 lipca 2015

Szkoła inna niż wszystkie :)

Już tylko 3 zjazdy zostały do końca 1 edycji 10 miesięcznego kursu w ramach Szkoły Fizjoterapii Koni. Postępy, jakie robią moi Słuchacze, przerosły moje najśmielsze oczekiwania :) To ludzie z silnym charakterem, dużymi ambicjami a przede wszystkim myślący. Tak właśnie "myślący" - to wg mnie najważniejsza cecha zaraz po wrażliwości w zawodzie fizjoterapeuta koni. Aby móc w pełni świadomie pracować z końmi należy trzeźwo myśleć - często za nie same, a także odczuwać empatię. Konie milczą, milczą w bólu, który jest często bardzo trudny do zlokalizowania. Tylko wprawny obserwator, który potrafi łączyć fakty, jest w stanie znaleźć źródło problemu. A tylko dobrze wyszkolony merytorycznie i z dużą praktyką jest w stanie zniwelować źródło problemu.

Szkoła Fizjoterapii Koni

Ambitni i wymagający Słuchacze rozwijają także mnie - wykładowcę. Za co im bardzo dziękuję. Leczyłam w swojej karierze zawodowej już grubo ponad tysiąc koni, dzięki ich rękom, będę leczyć tysiące każdego roku :) Ich dociekliwość i wnikliwość mobilizują mnie do ciągłego zastanawiania się i analizowania. W końcu mam teraz 15 razy więcej przypadków do zbadania :) Bardzo się cieszę, bo dzięki nim rozwijam się także ja. Osobiście nie byłabym w stanie dotrzeć do tak dużej liczby różnych przypadków.

Już nie mogę się doczekać dnia - kiedy wręczę każdemu z nich dyplom ukończenia kursu - wiem, że będą godnie reprezentować Szkołę Fizjoterapii Koni oraz zawód zoofizjoterapeuty.

Szkoła Fizjoterapii Koni

Przez te kilka miesięcy pracy z nimi utwierdziłam się w przekonaniu, że w trakcie nauki najważniejsza jest zabawa :) Tak właśnie - ZABAWA!!! i wcale nie chodzi o lekceważenie zajęć czy brak gruntownych podstaw wiedzy. Osobiście jestem przeciwniczką tradycyjnego systemu szkolenia, którego metody są przestarzałe i ograniczają rozwój oraz racjonalne myślenie. Dlatego w mojej Szkole Fizjoterapii Koni - przekazuję wiedzę po swojemu - zgodnie z moimi przekonaniami. Wiedzy merytorycznej jest oczywiście bardzo dużo, ale sposób w jaki jest "serwowana" różni się od znanych nam szkolnych standardów. Nie podaję informacji "na tacy". Mobilizuję do myślenia, kojarzenia faktów - tylko wtedy wiedza zapisuje się w pamięci gruntownie. Nie wymagam uczenia się teorii i klepania jej na pamięć - pamięć jest ulotna, a raz zrozumiały temat zostaje w głowie na zawsze.

Od Słuchaczy wymagam przede wszystkim zaangażowania. Każdy ma prawo do chwil słabości, zmęczenia, nie przygotowania się do zajęć... jeśli natomiast przestają logicznie myśleć dostają reprymendę :)

15 Słuchaczy, różne charaktery, różne temperamenty, jeden cel - leczenie potrzebujących koni. Uważam, że cel szczytny sam w sobie i bardzo się cieszę, że każdy z nich konsekwentnie go realizuje. Dla niektórych z nich 4 dni zjazdu to najlepsze 4 dni w miesiącu :) Zawiązały się między nami przyjaźnie, które wiem już dziś, że przetrwają do późnej starości....

Obserwuję ich od samego początku, pomagam jak mogę nie tylko w zdobyciu wiedzy z zakresu fizjoterapii. Aby być dobrym fizjoterapeutą koni nie wystarczy umieć, trzeba mieć jeszcze to "coś" aby odnieść prawdziwy sukces. Cieszę się przeogromnie, kiedy widzę jak z miesiąca na miesiąc przełamują swoje bariery i rozwijają się także emocjonalnie. Do sukcesu potrzebna jest w końcu pewność siebie i przebojowość. Ta szkoła to taka po trosze szkoła życia i przetrwania ;)

Jestem pewna, że każdy z nich, jeśli tylko będzie tego naprawdę chciał, odniesie sukces w zawodzie, jestem także święcie przekonana, że podobnie jak ja już nigdy nie przepracują w życiu ani jednego dnia, bo dla każdego z nich konie to pasja a praca z nimi to spełnienie ich marzeń ....

Jeśli jest to także Twoim marzeniem, zapraszam do udziału w kolejnej edycji - która ruszy już w styczniu 2016 roku. Zapisy i informacje będą widoczne na stronie www.szkolafizjoterapiikoni.pl z początkiem września.


Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
happyhorsemassage
Czas publikacji:
wtorek, 21 lipca 2015 13:06

Polecane wpisy